Finans

Yatırım, Banka, Hisse Senedi, Ekonomi, Piyasa, Kurumsal, Kredi

İş

İş Arama, Kariyer, İlan

Para

Para Kazanma Yolları

Tasarruf

Ticaret

Anasayfa » İş, Kişisel Gelişim, Para

Trilyoner Emlakçı Zengin Olma Kuralları

Trilyoner Emlakçı Zengin Olma Kuralları

Trilyoner emlakçıdan zengin olma dersleri

Dünyanın en zengin adamlarından biri aynı zamanda Mecidiyeköy’deki Trump Towers sahibi olan NewYork`lu emlak kralı Donald Trump, başarılı meslek yaşamı içindeki tecrübeleri kitap haline getirdi. ‘Nasıl Zengin Olunur?’ adlı kitapla ilgili ipuçlarını ‘New York Post’ okurları için özetleyen Donald Trump, para kazanma sırlarını anlattı.

Giyim/kuşam:
Önceleri ucuz elbiseler aldığım için kendimle övünürdüm. “100 dolara elbise almak varken neden binlerce dolar vereyim?” diye düşünürdüm. Yıllar bana bunun yanlış olduğunu öğretti. Şurasını unutmayın ki, nasıl giyindiğimiz, biz tek kelime söylemeden karşımızdakine kim olduğumuzu anlatan en önemli faktördür.

Karşınızdakini sınamak istiyorsanız tahrik edici bir söz söyleyin ya da davranışta bulunun:
Bazen bir toplantıda çok şaşırtıcı bir yorum yaparak masa etrafındakilerin tepkilerini ölçerim. Yorumuma verdikleri tepkiler, benim hoşuma mı gitmeye çalıştıklarını, yoksa görüşlerini açıklama cesaretine sahip olup olmadıklarını ortaya koyar.

Kendinizin mali danışmanı olun:
Bazıları mali işlerini yürütmek için danışman tutar. Paranızı kendiniz yönetin. Ben bu danışmanların kişilerin felaketine sebep olduklarını çok görmüşümdür. Wall Street Journal, Forbes, Business Week, Fortune gibi güvenilir kaynakları bir süre izledikten sonra kendi kendinizin mali müşaviri olun ve kendi değer yargılarınıza güvenin.

Kimseye güvenmeyin:
Biri size zarar vermek istiyorsa onunla çatışmaya girmekten kaçınmayın. İncil’de dendiği gibi göze göz, dişe diş isteyin. Kimseye güvenmeyin. Unutmayın ki en yakın arkadaşınız bile karınızı ya da paranızı elinizden almak isteyebilir.

İçgüdünüze güvenin:
Girişimci olmak için kendinize güvenmeniz şarttır. Mükemmel akademik öğrenim görmüş olabilirsiniz, ancak içgüdünüz sizi doğru yönlendirmiyorsa zirveye çıkmakta ve orada kalmakta çok zorlanabilirsiniz.

İyimser olun ancak her zaman en kötü senaryoya hazırlıklı bulunun:
Ortaya çıkabilecek sorunları tahmin etme yeteneğim bana çok şey kazandırdı. Bu, hayatta da borsada da böyledir. İniş çıkışların olması kaçınılmazdır. Önemli olan bunlara karşı hazırlıklı bulunmaktır.

Ayrıntılara her zaman önem verin:
Sakın unutmayın ki başarıyı getiren “şeytan”, ayrıntıda gizlidir.

Evlenmeden önce müstakbel eşinizle mutlaka bir sözleşme yapın:
Ben öyle yaptım. Yapmasaydım, İvana’nın (eski eşi) açtığı boşanma davası sonunda her şeyimi kaybedebilirdim. İvana’nın avukatlarını mahkemeye götürmek için otobüs tutmak zorunda kaldık.

Bir önceki yazımız olan Parasal Zeka ve Kişisel Finans başlıklı makalemizde Borç, enflasyon ve faiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , , , , , ,

4 Comments »

 • murat :

  ben her zaman biriş yapamaya kalktıgım zaman insanlardan hep kötü yorumlar alıyorum ve yapacagım ıstende spguyorum ne yapmalıyım.

 • Gökhan aygün :

  Trump 2000′li yillardan cok ónce zengin oldu 2011 şartlarında bu verdigi fikirler cok mantıklı degil bu zamanda en iyi sey cıkar amaçlı şuc orgütü kurup zengine cókmek yada günlük 8saat calişmayla zengin olamazsın ZENGİN OL YADA UGRUNDA ÖL

 • emirhan :

  hangi işde güzel para vardr acaba bn ticaretle ugraşym

 • zenginlik :

  Arkadaşlar, öncellikle sizlere şunu söylim. Zengin olmak kolaydır. Hass’dersiniz şimdi bana. Ben yetimhanede büyüdüm. Hiç kimsem yoktu 15yaşında McD’de çalışmaya başladım bulaşıkcı olarak. Okula gitmedim. Daha doğrusu gidemedim. Paramdan hiç bir şey almadım G-bankasında kendime bi hesap açtım ve paramı her hafta oraya yatırdım. Haftalık 45lira alıyordum. düşünün ayda 180TL. Orda 6ay boyunca çalıştım ve paramdan tek kuruşunu bile harcamadım. ne kıyafet giydim ne arkadaşım oldu ne kız arkadaşım. Daha sonra Biriktirdiğim para ile hem Inglizce hem de almanca kursuna gittim ve açıktan Lise diplomamı aldım. Şubat / Mart ayında az çok Almancam birde inglizcem oluştu. Sonra internetten iş ilanlarına bakıyordum. Istanbulda olmama rağmen Izmir antalya turistlik yerlere bakıyordum çünkü istanbulda hayat ve iş olasılığı yoktu gözümde. Antalya (alanya) da bir otel gözüme çarptı ve başvururmu yoladım. Kısa bi süre sonra bana geri dönüş yaptılar ve beni görmek istediler. Dikkatinizi çekerim o sıra 16yaşındaydım.
  Nasıl olsa kimsem yoktu ya giderim ya istanbulda kalıp ölürüm dedim kendime. Cantama bir kaç iç çamaşır koyup son kalan paramla Antalyaya gittim. Bindiğim otobüs şirketin Allahtan o otele giden servisi vardı. Ben orda getir götür işleri yapacaktım ve bana 500tl vereceklerdi. Buna çok sevinmiştim düşünsenize 500tl 16yaşındayım!!! üstelik otelin lojmanında kalacaktım yemek içecek otel karşılıyordu. 2sene sonra 18yaşına bastığımda müdürüm beni odasına çağrdı ve dedi ”sen burda şimdi 2senedir çalışıyorsun” bi an korktum herhalde atacak sandım. Ama o dedi ki ”Senin burda daha uzun yıllar çalışmanı istiyorum ve maaşına prim yapacağım.” 16yaşında aldığım maaş 500tl idi artık tam tamına 2000lira maaş alacaktım. Müşterileri karşılayacaktım ve bavullarını odalarına götürecektim onlar bişiler istediğinde getirecektim BELLBOY gibi bişi anlayın. Sağolsun bazı müşteriler gayet güzel bahşişler de veriyorlardı örneğin bu 5liradan başlıyor 200liraya kadar gidiyor. Özellikle eşleriyle gelen iş adamları eşlerin önünde hava atmak için cebime 200lirayı sokuşturuyorlardı. Yanlız size şunu söylim aldığım her parayı kuruşuna kadar bankaya koydum. Sigara içmiyorum alkol almıyorum. Arkadaşım yoktu Kız arkadaşım yoktu. Hiç kimsem yoktu. Beni destekleyen hiç bir allahın kullu yoktu. Seneler geçti işimde yükseldim Kış sezonlarında Istanbula davet ediliyordum maaşım 2ye katlanmıştı. Istanbulda ki büyük otellerde çalıştım (malesef size isim yazamayacağım yasak olduğundan fakat kısa harflerle umarım anlarsınız The M. G. Tree v.B ) Şu anda emekliyim. Eşim var 2 tane oğlum oldu. Çevrem genişledi. Arabalarım var evlerim var hem burda hem Istanbulda. En son olarak da küçüklüğümden beri kurduğum hayalimi gerçekleştirdim kendime bir Yat aldım. ehliyetini de elbette.
  Sevgili Türk gençleri kendinizi salmayın kötü alışkanlıklara vurmayın. Kimseye güvenmeyin! Özellikle güven konusunda kesinlikle HİÇ KİMSEYE güvenmeyin. Sız bunları başarabilirsiniz uzun bir yol evet ama imkansız değil. Ben şu an 65 yaşındayım siz genceciksiniz. Size en büyük tavsiyem en azından Lisenizi bitirin en azından onu yapın ve MUTLAKA yabancı dile veya dillere sahip olun. Trzim sektöründe çok paralar kazanılıyor ama sabırlı çalışkan ve dynamik olmalısınız. Bol şanslar. Siz bunu yapabilirsiniz

Düşüncelerini paylaş!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>