Finans

Yatırım, Banka, Hisse Senedi, Ekonomi, Piyasa, Kurumsal, Kredi

İş

İş Arama, Kariyer, İlan

Para

Para Kazanma Yolları

Tasarruf

Ticaret

Anasayfa » İş, Ticaret

İnternetten En Çok Satılan Ürünler

İnternetten En Çok Satılan Ürünler

Tüm dünyada yapılan araştırmalara göre insanlar arasında internet üzerinden satın alma konusunda bazı ürünler ön plana çıkıyor. Türkiye’de çok yaygın olmasa da dünyada insanlar internet üzerinden en çok ilaç ve benzeri medikal ürünleri almak istiyorlar. Tabi ki bu ilaçlar doktor reçetesi gerektirmeyen ve eczaneye gittiğinizde size eczacı tarafından verilecek olan ilaçlar. Bu ilaçlar arasında ön plana çıkanlar ise cinsel uyarıcı haplar, zayıflama sağlayan ürünler ve vitaminler.

‘Wellness’ yani sağlıklı yaşam sektörü hızla gelişen ve popülerliğini arttıran bir sektör. İnsanlar, kazandıkları parayı güzelliklerine ve sağlıklarına harcamaktan çekinmiyorlar. Ve özellikle yaşlandıkça bu harcamalar artıyor. Bu sektörde Türkiye’de bazı girişimler oldu, oluyor. Hatırlarsanız Seda Sayan ve Nadide Sultan’ın internet üzerinden zayıflama ürünü satma rekabeti reklam verdikleri siteler üzerinde kendini gösteriyor. Ama sorun şu ki sadece 1 ürünle bu olayı sınırlamışlar.

Eğer bir şekilde ilaç sektörünün içerisindeyseniz ve ilaç depoları ile bağlantılarınız varsa ve ayrıca para kazanmak istiyorsanız Türkiye’de rakibiniz olmayan bu sektörde internet krallığınızı kurabilirsiniz. Tabi ki Türkiye’de bunun yapılabilirliğini araştırmak ve gerekli izinleri almak lazım. Bir de sattığınız ürünler direkt olarak insan sağlığı ile alakalı olduğundan dolayı herhangi bir yan etki durumunda doğabilecek kötü durumları da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

İnsanların internetten diğer en çok almak istedikleri şey ise kitap. Tabi bu araştırma dünya çapında yapıldığı için Türkiye’de(okumayan Türkiye’de) internetten kitap satışı yapmak size ne kadar para kazandırabilir, orasını bilemiyoruz.

İnternetten en çok satılan bir diğer ürün ise ayakkabı. Diyeceksiniz ki denemeden aynada görmeden nasıl ayakkabı alınıyor. İnsanlar internet üzerinden ayakkabı alma konusunda gayet istekli gözüküyorlar.

Bir önceki yazımız olan İhracat Rehberi başlıklı makalemizde dış pazar, dış ticaret ve dış ticaret müsteşarlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , ,