Finans

Yatırım, Banka, Hisse Senedi, Ekonomi, Piyasa, Kurumsal, Kredi

İş

İş Arama, Kariyer, İlan

Para

Para Kazanma Yolları

Tasarruf

Ticaret

Anasayfa » İş, Ticaret

Ev Hanımları İçin İş Fikirleri

Ev Hanımları İçin İş Fikirleri

Ev hanımları ve çalışan kadınlar için iş fikirleri devam ediyor.Karlı ve zevkle yapılabilecek 5 farklı iş fikri:

1-Giysi İşleme: Parlak pullar, boncuklar, ilgi çekici püsküller ile tişörtleri, sweatshirtleri, kotları işleyebilirsiniz. Giysileri imalatçıdan toptan alıp maliyeti düşürür, dikkat çeken işlemeler ve özgün tasarımlarla yüksek kar ederek satabilirsiniz.Örneğin toptan alınan tişörtlerin tanesi 2-3 TL belkide daha düşük olacaktır. Sizin bunları el emeğiyle işlediğinizi düşünürsek-ki el emeği her zaman satar- satış fiyatı 15-20 TL civarında olacaktır.Bu sistem çantalara, fincanlara,mutfak önlüklerine ve yastıklara uygulanabilir.Emekliler ve ev hanımları için zevkli ve karlı bir iş fırsatı olabilr.

2-Broş Yapımı: Sert plastiklere ısı tabancaları ile eritme yöntemini uygulayarak hoş tasarımlar elde edebilirsiniz.Ya da farklı kumaşlar ve deriler kullanarak gece elbiselerine, çantalara, ayakkabılara çiçekler, kurdeleler yapabilirsiniz.

3-Çiçek Bakım Servisi:İnsanlar tatile çıkarken veya evden uzak kaldıklarında çiçeklerini ne yapacaklarını kara kara düşünürler.Komşuları varsa onlara verirler.Fakat komşuları çiçekler konusunda bilgili değilse veya çiçeklerine bakabilecek birileri yoksa…Siz çiçek bakımı konusunda bilgili isenizz ve çiçekleri seviyorsanız böyle bir hizmeti, çiçek sahibi insanlara verebilirsiniz. Ev hanımlarının zevkle yapabilecekleri işlerden biri.

4-Kaktüs Yetiştiriciliği:Kaktüs çok fazla su ve bakım istemeyen bir bitki.Çiçekli kaktüsler maddi değeri yüksek bitkiler ve yüzlerce çeşidi bulunmakta.Son araştırmalara göre radyasyonu emdiği söyleniyor ve bu yüzden özellikle radyasyon saçan elektronik aletleri(bilgisayar gibi) kullananlar çok ilgi gösteriyor.

5-Çocuk Kostümleri Dikmek: Çizgi film kahramanlarının kostümlerini çocuklar için dikebilirsiniz.Tek yapmanız gereken uygun kumaşları bulmak ve dikmek.Kostümlerin fiyatları 50 TL’den başlayıp 150 TL’ye kadar çıkabiliyor.Superman,Örümcek Adam, Batman, Korsan, Kovboy ve birçok değişik kostüm dikebilirsiniz.Dikiş becerisi olan ev hanımları ve çalışan kadınlar için güzel bir iş fikri.

Bir önceki yazımız olan AVM Alışveriş Merkezi Kira başlıklı makalemizde alışveriş, alışveriş merkezi ve avm hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , , , ,